метеостанція, яка знаходиться в м. Гостомель
“Хотілося хоча б якщо не релевантну підтримку, то підтримку з боку держави”
Щодо фінансової підтримки від держави — нічого не отримували. Ми чудово розуміємо, що насамперед допомоги потребують наші клієнти. І тоді в них з’явиться можливість підтримувати нас з одного боку замовленнями на обладнання, а з іншого боку — впроваджувати технології у своїх підприємствах.
У держави зараз першочергове завдання - захистити територіальну цілісність країни та український народ. Однак при кожному міністерстві є комітети, спілки, ініціативні групи по кожному напрямку, які повинні перейматись сьогодні проблемами бізнесу, що намагається вижити. Хотілося б відчувати турботу та підтримку з боку держави вже зараз, оскільки далеко не всі компанії зможуть продовжувати надавати послуги своїм клієнтам та нести перед ними відповідальність. Багато бізнесів зупиниться та зникнуть.
“Моральний дух став сильніший. Люди поволі оговтувались. Після перемоги українці перепрофілюються на будівників держави”
За перші 30 днів війни відбулися кардинальні зміни в українському суспільстві. З одного боку стало зрозуміло, що ми вистоїмо та переможемо. А з іншого боку — навала окупантів буде ще довго лізти в нашу країну. Проте ніхто не має права вішати носа. Моральний дух став сильніший. Люди поволі оговтувались. Починають працювати ще більше та ефективніше, ніж до війни. Зараз усі розуміють, що цей процес може затягнутись надовго і треба підтримувати рідних, друзів, бізнес, співробітників і країну. І звичайно ж працювати і ще раз працювати для розвитку України. Сьогодні всі намагаються знаходити нові підходи, шляхи у веденні бізнесу.
Після нашої Перемоги буде тривалий період відновлення країни. На мою думку, підтримка від міжнародної спільноти буде ще більш масштабна. Українців чекає не просто відбудова держави, а побудова нової країни: з новим суспільством, новим баченням, з новою національною ідеєю і взагалі з новими силами. Ми дуже сильна країна, у чому в мене особисто ніколи не було ніяких сумнівів. Україна стовідсотково переможе! Але, на жаль, ціна нашої незалежності може бути надзвичайно жахлива.
“Є люди в компанії, які жодного разу не спускались у бомбосховище, а є й такі, що відслідковують кожну повітряну тривогу”
Життя в умовах війни змінюється в усіх сферах, і ринок праці – не виняток. По-перше, 80% наших співробітників все ще знаходяться не в столиці України. Але у період карантину ми відточили вміння дистанційної роботи і сьогодні саме так функціонує велика кількість компаній. Переважну більшість робочих процесів Метеотреку можна підтримувати віддалено. Головне — стабільний мобільний та інтернет-зв’язок.
Зараз намагаємось підтягнути наші стандарти обслуговування клієнтів до рівня січня-лютого цього року. Максимально швидко реагуємо на запити та надаємо підтримку. Плануємо поступово відновлювати роботу в офісі найближчим часом. Але звичайно не всі можуть повернутись на робочі місця. Є люди в компанії, які жодного разу не спускались у бомбосховище, а є й такі, що відслідковують кожну повітряну тривогу. Іноді відвантажувати обладнання, налаштувати залізо доводиться у когось вдома, а потім “Новою поштою” надсилати клієнту.
Стосовно нових працівників. У нас були відкриті кілька вакансій, які передбачали навчання та роботу в офісі. За два місяці війни ми змогли найняти лише одну людину, а ще один кандидат зараз проходить стажування. Неможливо якісно робити це тільки віддалено, оскільки наші продукти мають апаратну складову. Пояснюємо людині поки що все на пальцях, але намагаємось якісно інтегрувати в роботу компанії навіть за таких умов.
“Треба бути “flexible” (гнучким), щоб втриматись у будь-якому бізнесі”
Нині перед кожним бізнесом виникають різного роду вимоги, нові реалії. Треба бути “flexible” (гнучким) у будь-якій справі, оскільки сьогодні є багато нових можливостей. Усі, хто хочуть заробляти гроші — знаходять їх та не чекають на допомогу.
Ми стикнулись з новими викликами, які надходили з боку нашої держави та наших захисників. Компанія максимально швидко відреагувала на запит, попри те, що виробництво не працювало. І ми дуже раді, що може таким чином змогли допомогти ЗСУ.
Щодо наших планів: планували з березня по травень запустити два пілотних проєкти. Один сумісно з Міністерством аграрної політики Азербайджану та їх Центром інновацій. Поки що поставили на паузу роботу у цій країні. Другий проєкт скоро стартує у Польщі у партнерстві з Інститутом землеробства та нашими локальними представниками. Але поки країна в стані війни, то шукаємо й інші раціональні варіанти використання своїх ресурсів.
“Найкращий розвиток війни для українців — це розвал росії”
Вважаю, що війна з росією почалась не 24 лютого 2022 року і не у 2014 році, і навіть не на початку 2000-х років. Ця війна йде протягом всього часу існування нашої країни. Нас постійно намагаються знищити. Україна проживає геноциди один за одним. Все своє життя ми стикаємось з обмеженнями та тиском з боку росії. Навіть якщо здохне путін, навіть якщо зміниться влада в росії — спроби знищити Україну не закінчаться.
На мою думку, найкращий розвиток війни для українців — це розвал росії. Якби кожна країна повернула свої історичні землі, які росія незаконно відібрала, то її як країни не залишилося. Там жити неможливо, там сама лише бідність панує. Ніякого розвитку, тим паче для молоді. Від того вони до нас біжать. Хочуть нас вбивати та відбирати все, бо там самі жебраки. Але будь за що добро переможе зло, а світ - темряву!
Матеріал підготовлено за підтримки USAID AGRO, що виконується компанією Chemonics
Джерело: AGGEEK